Ana Belac s petim mestom do uvrstitve kariere na evropski turneji

Miami, 22. maja - Slovenska golfistka Ana Belac je zasedla peto mesto na turnirju evropske serije Aramco, ki je potekal na igrišču Trump International v Palm Beachu. To je njena najvišja uvrstitev v karieri na evropski turneji. Manj uspešna je bila Pia Babnik, ki se ni prebila skozi v rez.

Španija, Tarragona.
Slovenska golfistka Ana Belac.
Arhiv Golf zveza Slovenije/STA

Šestindvajsetletna Portorožanka se je odlično znašla na zahtevnem igrišču in bila vse tri dni turnirja v igri za najvišja mesta. S konstantno igro 71, 75, 71 je turnir z nagradnim skladom pol milijona dolarjev končala z rezultatom + 1. Za nagrado je prejela 14.343 evrov.

Ana Belac je za zmagovalko, Španko Carloto Cigando, ki je sedmič zmagala na evropski turneji, zaostala tri udarce.

Pia Babnik je oba dneva končala z 81 udarci in zasedla 95. mesto med 108 tekmovalkami.