Avstralija bo omejila kajenje elektronskih cigaret

Sydney, 2. maja - Avstralija bo kot prva država na svetu drastično omejila kajenje elektronskih cigaret, je danes napovedal minister za zdravje Mark Butler. Pojasnil je, da bodo ukinili uvoz elektronskih cigaret, ki ne bodo namenjene lekarnam, in uvoz e-cigaret za enkratno uporabo. Uvedli pa bodo tudi omejitve glede embalaže in okusov e-cigaret, ki so na voljo.

Nemčija.
Elektronska cigareta, vaporizer, uparjevalnik, IQOS.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA

Po navedbah ministra si bo avstralska vlada tako prizadevala, da se bodo vse elektronske cigarete po novem prodajale izključno v lekarnah in na recept. Pakirane bodo podobno kot zdravila in opremljene z zdravstvenimi opozorili.

Butler je opozoril, da je pri mladih, ki kadijo elektronske cigarete, trikrat večja verjetnost, da bodo začeli kaditi tudi navadne. Prepričan je, da bodo omenjeni ukrepi pomagali omejiti popularnost kajenja elektronskih cigaret med mladimi.

rpe/vb/rpe
© STA, 2023