Na DP tretji naslov za Denija Kožula in drugi za Ano Tofant

Rakek, 26. marca - Na državnem prvenstvu v namiznem tenisu v Rakeku se je naslova po pričakovanjih veselil Deni Kožul, ki je v finalu s 4:1 premagal Miho Podobnika, v ženski konkurenci pa je bila Ana Tofant s 4:2 boljša od Tjaše Novak. Najboljši Slovenec Darko Jorgić na domačem prvenstvu ni nastopil.

Kitajska, Suzhou.
Namizni tenis, žogica.
Arhiv Xinhua/STA

V moških dvojicah sta naslov državnega prvaka branila Uroš Slatinšek in Jožko Omerzel, ki sta bila na dobri poti, da ga ubranita. Novomeščana sta se v finalu pomerila z Aljažem Godcem in Miho Podobnikom, ki pa sta v finalu prišla do svojega prvega članskega naslova po zmagi s 3:1.

Sara Tokić in Ana Tofant sta v ženskih dvojicah po lanskem drugem mestu prišli do naslova državnih prvakinj, tudi v mešanih dvojicah sta naslov osvojila nova igralca; zmagala sta Damjan Zelko in Tjaša Novak.