Slovenski nogometaši iz Kazahstana s pomembno zmago, v nedeljo po pričakovano

Ljubljana, 24. marca - Slovenska nogometna reprezentanca je kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2024 začela z zelo pomembno zmago. Na najdaljšem gostovanju je v četrtek premagala Kazahstan z 2:1. Za prvo tekmo lepotni vtis ne šteje, kot poudarjajo v slovenskem taboru, so pomembne tri točke. Te bodo praktično obvezne tudi v nedeljo proti San Marinu.

Nogometna žoga.

Te dragocene točke je prinesla boljša igra v drugem polčasu, v katerem so Slovenci zaostanek z 0:1 spremenili v zmago. Prvo ime tekme je bil Žan Vipotnik, ki je dosegel odločilni zadetek. In to zgolj osem minut po vstopu v igro, ko je mojstrsko izkoristil podajo Petra Stojanovića.

V nedeljo bodo on in druščina šli po nove tri točke, ko v Ljubljano pride San Marino, zadnja reprezentanca z lestvice Mednarodne nogometne zveze, ki je v četrtek prvo tekmo doma proti Severni Irski izgubila z 0:2.