V središču Bahmuta potekajo srditi spopadi
Doneck, 13. marca - Tako ruske kot ukrajinske sile so danes sporočile, da potekajo ostri boji za nadzor nad središčem mesta Bahmut na vzhodu Ukrajine, kjer se odvija doslej najdaljša in najbolj krvava bitka ruske invazije na Ukrajino.
Ukrajina, Bakhmut.
Pripadniki ukrajinske artilerijske enote s Pionom streljajo na na ruske položaje v Bakhmutu.
Foto: dpa/STA
Ukrajina je sporočila, da ruska najemniška vojaška skupina Wagner, ki vodi napad ruskih sil na Bahmut, poskuša prebiti obrambne položaje ukrajinskih enot in napreduje proti središču mesta.
Vodja skupine Wagner Jevgenij Prigožin pa je priznal, da so njegove sile naletele na odločen odpor. Na družbenih omrežjih je zapisal, da so razmere v Bahmutu zelo težke, sovražnik pa se bori za vsak mete.
Analitiki so sicer razdeljeni glede strateškega pomena Bahmuta v smislu vojaškega cilja, vendar je mesto zaradi dolgotrajnih in obsežnih spopadov pridobilo političen in simbolen pomen.