Bidnu odstranili rakasto znamenje na koži

Washington, 4. marca - Sprememba na koži, ki so jo prejšnji mesec ameriškemu predsedniku Joeju Bidnu odstranili s prsnega koša, je bila pogosta oblika kožnega raka, bazalnocelični karcinom, je včeraj sporočil Bidnov zdravnik Kevin O'Connor. Kot je pojasnil, nadaljnje zdravljenje ni potrebno, saj je bilo rakavo tkivo uspešno odstranjeno.

ZDA, Washington.
Ameriški predsednik Joe Biden.
Foto: Xinhua/STA
Arhiv Xinhua/STA

V pismu tiskovni predstavnici Bele hiše Karine Jean-Pierre je Bidnov zdravnik zapisal, da je bila sprememba 16. februarja, ko je imel Biden redni letni zdravniški pregled, odstranjena in da nadaljnje zdravljenje ni potrebno. Po pregledu je zdravnik Bidna ocenil kot zdravega, vitalnega in sposobnega opravljati delo predsednika.

Kot je sporočil v petek, se je mesto odstranjene spremembe na koži na Bidnovem prsnem košu lepo zacelilo, predsednik pa bo nadaljeval z rednimi pregledi kot del svojega rutinskega zdravstvenega načrta.

vb/rp/jes/vb
© STA, 2023