Johnson kritičen do dogovora o izvajanju severnoirskega protokola
London, 2. marca - Nekdanji britanski premier Boris Johnson je danes namignil, da verjetno ne bo podprl novega dogovora med Londonom in Brusljem o izvajanju severnoirskega protokola. Ob tem je še opozoril, da dogovor Britancem ne omogoča, da bi v svoji državi počeli to, kar si želijo.
Belgija, Bruselj.
Britanski premier Boris Johnson.
Foto: dpa/STA
Arhiv dpa/STA
Po njegovih besedah je bistvo brexita v tem, da se stvari v Londonu počnejo drugače kot v Bruslju, pri tem pa je obljubil, da se bo še naprej boril za svojo različico brexita.
Nov dogovor o izvajanju severnoirskega protokola sta britanski premier Rishi Sunak in predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen sklenila v ponedeljek. Sunak je nato v torek obiskal Belfast, da bi zagotovil podporo za dogovor. Prepričan je, da bo nov dogovor z EU zagotovil Severni Irski edinstven položaj pri dostopu do trgov Združenega kraljestva in EU.