Poslanska skupina SDS odločitve o interpelaciji vlade še ni sprejela

Ljubljana, 28. februarja - Poslanska skupina SDS odločitve o interpelaciji vlade še ni sprejela, so odgovorili za STA. Da se bodo o tem pogovarjali na današnji seji poslanske skupine, je predsednik SDS Janez Janša dejal prejšnji teden na novinarski konferenci po pozivu Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve k interpelaciji vlade.

Ljubljana.
Predsednik SDS Janez Janša.
Foto: STA
Arhiv STA

Po neuradnih informacijah Dela naj bi poslanska skupina SDS odločitev o interpelaciji sicer sprejela, a v stranki za STA to zanikajo. Poslanska skupina je danes obravnavala tako imenovani akcijski načrt, a odločitve ni sprejela, so zatrdili v SDS. Del tega pa je tudi interpelacija celotne vlade.

Povod zanjo je združitev Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije, ki ga je izvedla kulturna ministrica Asta Vrečko. Poziv k interpelaciji so v akcijski načrt zapisali v Združenju VSO.

lem/apo
© STA, 2023