Herrmann-Wick razveselila domače navijače, Polona Klemenčič osma

Oberhof, 10. februarja - Nemška biatlonka Denise Herrmann-Wick je nova svetovna prvakinja v sprintu. V Oberhofu je pred domačimi navijači po dveh brezhibnih streljanjih in s hitrim tekom ugnala srebrno Švedinjo Hanno Öberg, bron pa je pripadel še eni Švedinji Linn Persson.

Pokljuka, Rudno polje.
Slovenska biatlonka Polona Klemenčič.

Najboljša Slovenka je bila Polona Klemenčič na osmem mestu. Na obeh strelskih nastopih je bila brezhibna, za zmagovalko pa je zaostala 58,1 sekunde za končno osmo mesto. S tem je prišla do najboljše uvrstitve v karieri.

Slabše je šlo na strelišču Anamariji Lampič. Potem ko je na prvem streljanju leže zadela vseh pet strelov, je stoje zgrešila štirikrat. Na koncu je zaostala 2:46,5 minute in zasedla 58. mesto.

Tretja Slovenka na startu, Živa Klemenčič se po štirih kazenskih krogih ni uvrstila na zasledovalno tekmo. Bila je 88.

Zasledovalna preizkušnja bo na sporedu v nedeljo ob 13.25.