Marta Bassino nova svetovna prvakinja v superveleslalomu, Ilka Štuhec 12.

Meribel, 8. februarja - Italijanska alpska smučarka Marta Bassino je nova svetovna prvakinja v superveleslalomu. To je drugo zlato odličje za Italijanke na svetovnem prvenstvu v Meribelu v Franciji, potem ko je njena rojakinja Federica Brignone zmagala v alpski kombinaciji. Po zelo hitrem zgornjem delu je slovenska smučarka Ilka Štuhec na koncu osvojila 12. mesto.

Kranjska Gora.
Italijanska smučarka Marta Bassino.

Drugo mesto je pripadlo Američanki Mikaeli Shiffrin. Superveleslalomska svetovna prvakinja iz Areja leta 2019 je boj za zlato odličje izgubila za pičlih 11 stotink sekunde.

Tretje mesto sta si razdelili Avstrijka Cornelia Hütter in Kajsa Vickhoff Lie iz Norveške. Obe sta za novo šampionko zaostali 33 stotink sekunde.

Ilka Štuhec je bila brezhibna in zelo hitra v zgornjem delu. Pri prvem in drugem merjenju vmesnega časa je bila daleč najhitrejša med vsemi, kar je zelo dober obet za smuk.