Ema Klinec z drugim mestom do petih stopničk v sezoni

Willingen, 4. februarja - Slovenka Ema Klinec je na tekmi smučarskih skakalk za svetovni pokal v nemškem Willingenu zasedla drugo mesto. S sijajnim finalnim skokom jo je za 8,1 točke ugnala le domačinka Katharina Althaus. Tretje mesto je pripadlo Japonki Sari Takanashi.

Ljubno ob Savinji.
Smučarska skakalka Ema Klinec.

Štiriindvajsetletna slovenska skakalka je še tretjič zapovrstjo tekmo svetovnega pokala zaključila na drugem mestu. To ji je uspelo tudi na zadnjih tekmah v Hinterzartnu pretekli konec tedna. Pred tem je na stopničkah dvakrat stala še v Sapporu na začetku januarja, ko je bila prav tako dvakrat druga.

Skupno so to njene 21. posamične stopničke v karieri. Zmagala je enkrat, in sicer v Nižnjem Tagilu novembra 2021.

V finalu sta od Slovenk nastopili še Maja Vtič in Katra Komar. Zasedli sta 21. oz. 29. mesto.

V Willingenu zaradi slabe forme ne bo več skakala Nika Križnar.