Zenhäusern zmagovalec slaloma v Chamonixu, Grk Ginnis spisal zgodovino

Chamonix, 4. februarja - Švicar Ramon Zenhäusern je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v francoskem Chamonixu. Grk AJ Ginnis se je s startno številko 45 prebil na drugo mesto. S tem se je vpisal v zgodovino grškega smučanja, saj so to prve stopničke za Grčijo v svetovnem pokalu. Tretji je bil Švicar Daniel Yule.

Kranjska Gora.
Švicarski smučar Ramon Zenhäusern.

Vodilni po prvi vožnji Francoz Clement Noel v finalu na domačem terenu ni zdržal pritiska in je odstopil. Vodilnega v slalomskem seštevku Lucasa Braathena danes ni bilo na startu, saj je bil v četrtek na operaciji zaradi slepega črevesa.

Štefan Hadalin si je v prvi vožnji s Švicarjem Tanguyjem Nefom delil 32. mesto in je finale zgrešil le za tri stotinke sekunde.

Tudi Tijan Marovt je bil na startni listi slaloma, a ga ni začel. Ponoči je namreč zaradi slabosti in bruhanja pristal na urgenci.