Urevc in Šimenc obstala v četrtfinalu

Dobbiaco, 3. februarja - Slovenska smučarska tekača Eva Urevc in Miha Šimenc, ki sta se skozi kvalifikacije uvrstila v izločilne boje sprinta za svetovni pokal v prostem slogu v Dobiaccu, sta nato obstala v četrtfinalu. Uvrstila sta se na 13. oziroma 25. mesto, zmagala sta olimpijska prvaka, Švedinja Jonna Sundling in Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo.

Urevc, ki je v kvalifikacijah zabeležila sedmi čas, je v drugi četrtfinalni skupini zasedla tretje mesto, premagali sta jo najboljša v kvalifikacijah, svetovna in olimpijska prvakinja, Švedinja Sundling ter Norvežanka Mathilde Myhrvold. Za napredovanje po času pa je bila prepočasna.

Šimenc, v izločilne boje se je prebil kot zadnji, 30., je bil po diskvalifikaciji Finca Vernerija Poikonena v skupini peti, kar mu je na koncu zagotovilo najboljši rezultat sezone, 25. mesto.