Kopitarjevi kralji zapravili priložnost za zmago nad orkani

Raleigh, 1. februarja - Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v ligi NHL gostovali pri drugi najboljši ekipi lige, Carolina Hurricanes. Kralji so dobro igrali in tekmo po rednem delu končali s 4:4, v podaljšku pa so bili spretnejši orkani, ko je zmagoviti gol 53,8 sekunde pred iztekom dosegel Sebastian Aho.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

V Raleighu so domači sicer bolje začeli in so uvodno tretjino po golu Brenta Burnsa dobili z 1:0, v drugi tretjini pa so se razigrali kralji, saj so dosegli kar štiri zadetke.

Vendar pa tudi prednost treh zadetkov ni bila dovolj, da bi kralji zmagali, saj so gostitelji v zadnji tretjini izenačili, v podaljšani igri pa jim je srečno zmago prinesel Aho.

Pri kraljih, kjer sta blestela Adrian Kempe z dvema goloma ter Kopitar z golom in dvema podajama, je vratar Pheonix Copley zbral 26 obramb.