Marino Kegl izgubil v finalu OP Avstralije za gluhe in naglušne

Melbourne, 29. januarja - Slovenski gluhi teniški igralec Marino Kegl je danes izgubil v finalu odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu za gluhe in naglušne. Po štirih zmagah v skupinskem delu je bil od 27-letnega Sobočana v finalu boljši izkušeni Madžar Gabor Mathe.

Četrti nosilec Kegl, ki je pred dnevi postal tudi parašportnik Slovenije za leto 2022, je nastopil na sploh prvem turnirju za grand slam gluhih in naglušnih v zgodovini. V konkurenci desetih najboljših gluhih tenisačev se je 27-letni Sobočan zelo izkazal.

Po štirih zmagah v skupinskem delu, tudi nad prvim nosilcem, Čehom Jaroslavom Šmedekom, si je zagotovil nastop v finalu, tam pa ga je s 6:4, 6:2 premagal Mathe, sicer drugi nosilec in zmagovalec olimpiijade gluhih iz leta 2013 v Sofii.

Kegl je v Melbourne Parku nastopil tudi v dvojicah, kjer pa je izgubil v prvem krogu.