Matic Križnik v Melbournu obstal pred finalom dvojic med mladinci

Melbourne, 26. januarja - Slovenski teniški igralec Matic Križnik se na odprtem prvenstvu Avstralije ob sploh prvem nastopu na mladinskih turnirjih za grand slam ni uvrstil v finale dvojic. Sedemnajstletna Križnik in Italijan Federico Bondioli sta namreč v polfinalu izgubila proti Američanoma Learnerju Tienu in Cooperju Williamsu.

Velika Britanija, London.
Tenis, teniška žogica.
Arhiv Xinhua/STA

Vrstnika iz ZDA, ki sta med dvojicami sedma nosilca, sta slavila s 6:3, 6:3 po 62 minutah igre. Pred tem sta Križnik in Bondioli ponoči v četrtfinalu premagala ameriško-češko navezo Alexander Frusina/Jan Hrazdil s 7:6, 5:7, 10:7.

Križnik, varovanec nekdanjega slovenskega tenisača Blaža Kavčiča, je igral tudi med posamezniki in izpadel v prvem krogu proti Turku Karahanu Atakanu.

Med mladinkami je nastopila tudi Ela Nala Milić in med posameznicami izpadla v prvem, med dvojicami pa v drugem krogu.