Na progi Planai prvič veleslalom v večerno-nočnem terminu

Schladming, 25. januarja - Po slalomskem spektaklu pod žarometi bo na progi Planai na sporedu še moški veleslalom za točke svetovnega pokala. Schladming je nadomestna lokacija za odpadli veleslalom, ki bi moral biti v Garmisch-Partenkirchnu. V Schladmingu bo prvič potekal v večerno-nočnem terminu. Slovenski favorit za najvišja mesta bo Žan Kranjec.

Kranjska Gora.
Alpsko smučanje.

Danes bo tekmovanje s prvo vožnjo ob 17.45 in drugo ob 20.45.

Zadnji veleslalom pod goro Planai so izpeljali leta 2013 na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju. Pred desetimi leti je zmagal Američan Ted Ligety, Kranjec je bil 22.

Kranjec je po desetih letih v povsem drugačnem položaju. Po petih izpeljanih veleslalomih od desetih v tej sezoni v posebnem seštevku discipline zaseda odlično tretje mesto, potem ko je bil trikrat na stopničkah.