Zormanovi varovanci za slovo od Krakova premagali Črnogorce

Krakov, 22. januarja - Slovenska moška rokometna reprezentanca je na svoji zadnji tekmi na letošnjem svetovnem prvenstvu na Švedskem in Poljskem v Krakovu premagala Črno goro z 31:23.

Švedska, Malmö.
Slovenska moška rokometna reprezentanca.

V slovenski izbrani vrsti je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Aleks Vlah s šestimi goli, Domen Novak je prispeval pet zadetkov.

Izbranci Uroša Zormana so v skupinskem delu v Katovicah premagali Savdijce, Poljake, Irance in Črnogorce ter izgubili proti Francozom in Špancem. Osvojili so tretje mesto v skupini 1, v četrtfinale so se uvrstili Španci in Francozi.

Končna uvrstitev slovenskih rokometašev na letošnjem svetovnem prvenstvu bo znana po jutrišnjih tekmah v skupinah 3 in 4 v Katovicah in Malmöju. Uvrstitev med prvih deset jim prinaša nastop na enem od treh kvalifikacijskih turnirjev za poletne olimpijske igre v Parizu 2024.