Zmaga Kobayashiju, Domen Prevc tik pod stopničkami

Sapporo, 22. januarja - Domači smučarski skakalec Ryoyu Kobayashi je zmagovalec zadnje tekme ta konec tedna v japonskem Sapporu. Drugo mesto je zasedel Norvežan Halvor Egner Granerud, tretje pa Nemec Eisenbicher. Med deseterico najboljših so končali štirje Slovenci, najvišje je bil Domen Prevc na četrtem mestu.

Kranj, stadion.
Trening slovenske moške reprezentance v smučarskih skokih.
Smučarski skakalec Domen Prevc.

Šesto mesto je na zadnji od treh tekem v Sapporu zasedel Peter Prevc. Anže Lanišek je po ponesrečeni sobotni tekmi, ko je ostal brez točk, tokrat zasedel deveto mesto, je pa v finalu sedem mest izgubil Timi Zajc, ki je bil deseti.

Od Slovencev sta točke osvojila še Lovro Kos, ki je bil 16., in Žiga Jelar, ki je po najslabšem dosežku v drugi seriji padel z desetega na 28. mesto.

Brez finala je ostal v soboto desetouvrščeni Žak Mogel, ki je zasedel končno 40. mesto.

Karavana se bo konec prihodnjega tedna zbrala na letalnici na Kulmu.