Mikaeli Shiffrin 78. zmaga v svetovnem pokalu, Ana Bucik 14.

Semmering, 27. decembra - Mikaela Shiffrin je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark na prizorišču Semmering v Avstriji. Američanka je v finalu ubranila vodstvo s prve vožnje za 78. zmago v svetovnem pokalu. Najboljša Slovenka Ana Bucik je prvega od dveh veleslalomov na tem prizorišču končala na 14. mestu.

Nemčija, Ofterschwang.
Ameriška alpska smučarka Mikaela Shiffrin.
Arhiv dpa/STA

Drugo mesto je osvojila Slovakinja Petra Vlhova, tretje je pripadlo Italijanki Marti Bassino, ki je ohranila vodstvo v veleslalomskem seštevku.

Od treh Slovenk na startu se je v finale uvrstila le Ana Bucik. Po prvi vožnji je bila 11., v finalu pa je nato pristala na 14. mestu.

Tina Robnik je nastopila na prvem tekmovanju v tej sezoni po poškodbi. A se ni prebila v finale. Enako Neja Dvornik, ki je odstopila v prvi vožnji.