Ester Ledecka najboljša športnica Češke v letu 2022

Praga, 22. decembra - Olimpijska prvakinja iz Pekinga v deskarskem paralelnem veleslalomu Ester Ledecka je bila izbrana za najboljšo športnico Češke v letu 2022. V glasovanju je zbrala 1593 točk, je poročala poljska tiskovna agencija PAP.

Zreče.
Češka deskarka Ester Ledecka.

Prehitela je zmagovalki treh teniških turnirjev za grand slam v dvojicah Barboro Krejčikovo in Katerino Siniakovo ter hokejista Boston Bruins v severnoameriški ligi NHL, Davida Pastrnaka.

Za najboljšo češko ekipo so izbrali češko hokejsko reprezentanco, ki je na svetovnem prvenstvu elitne divizije na Finskem zasedla tretje mesto. Čehi so v boju za bron z 8:4 ugnali ZDA.

Sedemindvajsetletna Ledecka je naziv najboljše športnice Češke osvojila drugič. Pred tem je bila nagrajena leta 2018, ko ji je uspel olimpijski dvojček zlatih kolajn brez primere, v deskanju in alpskem smučanju.