Žan Kranjec s prepričljivim vodstvom v prvi vožnji v Alta Badii

Alta Badia, 18. decembra - Slovenski as Žan Kranjec vodi v prvi vožnji na tretjem veleslalomu v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev v Alta Badii. Na drugem in tretjem mestu sta Norvežana. Henrik Kristoffersen zaostaja šest desetink sekunde, njegov rojak Lucas Braathen pa 73 stotink sekunde. Prva vožnja v Alta Badii se še ni končala.

Slovenski smučar Žan Kranjec.

Vodilni veleslalomist in smučar zime Švicar Marco Odermatt, ki je zmagal na prvih dveh veleslalomih v Söldnu in Val d'Iseru, tokrat ni bil zanesljiv. Odermattu se kot prvemu na startu vožnja ni posrečila, njegov zaostanek za Kranjcem pa znaša 1,42 sekunde.

Prvi slovenski veleslalomist bo lovil 11. stopničke v svetovnem pokalu, tretje v Alta Badii, potem ko je bil na sloviti strmini Gran Risa dvakrat tretji v letih 2017 in 2019. Kranjcu se nasmiha tretja zmaga v svetovnem pokalu.

Štefan Hadalin bo nastopil kot 30. na startu.