Pregled - šport, 17. 12. (sobota)

Ljubljana, 17. decembra - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu v soboto, 17. decembra.

CORTINA D'AMPEZZO - Deskarka Gloria Kotnik je na tekmi svetovnega pokala v paralelnem veleslalomu v italijanski Cortini d'Ampezzo zmagala in se prvič v karieri povzpela na stopničke v svetovnem pokalu.

ENGELBERG - Najboljši slovenski smučarski skakalec to zimo Anže Lanišek je na generalki pred novoletno turnejo v Engelbergu slavil še tretjo zmago v sezoni svetovnega pokala.

ST. MORITZ - Ilka Štuhec je osvojila drugo mesto na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v St. Moritzu. Mariborčanka je bila na četrtem ženskem smuku sezone počasnejša zgolj od trenutno najboljše smukačice Italijanke Sofia Goggie. Štuhec je osvojila že 18. stopničke v svetovnem pokalu, desete smukaške, prve po kar treh letih in 11 mesecih.

LJUBLJANA - Vaterpolisti kranjskega Triglava so zmagovalci prvega vrhunca sezone. Pod balonom na ljubljanskem kopališču Kodeljevo so v finalu slovenskega pokala na tesni tekmi z 10:9 premagali Slovan in s tem ubranili lansko zmago. Skupno pa je to zanje že 18. pokalna lovorika.

DOHA - Hrvaška nogometna reprezentanca je osvojila tretje mesto na svetovnem prvenstvu v Katarju, potem ko je premagala Maroko z 2:1. Hrvaška je drugič mundial končala z bronasto kolajno, Maroko pa je ob sploh prvem nastopu katere od afriških izbranih vrst v polfinalu tekmovanje sklenil na četrtem mestu.

BREST - Rokometašice Krima Mercatorja so v devetem krogu evropske lige prvakinj v Franciji premagale Brest s 24:22.

PODGORICA - Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali peto zaporedno zmago v ligi Aba. V Podgorici so premagali Studentski centar s 33 točkami razlike. To je hkrati tretja zmaga zapored ljubljanskega kluba v gosteh in najvišja nasploh v sezoni.

DAVOS - Slovenska smučarska tekačica Eva Urevc je bila na tekmi za svetovni pokal v švicarskem Davosu sedma, za svoj najboljši izid sezone je izpadla v polfinalu.

VAL GARDENA - Norvežan Aleksander Aamodt Kilde je zmagovalec smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev v Val Gardeni. Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat na 19. mestu.

MELBOURNE - Plavalec kranjskega Triglava Peter John Stevens je na svetovnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Melbournu osvojil 13. mesto na 50 m prsno.

DALLAS - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so nastopili vsi trije Slovenci. Luka Dončič se je z Dallasom veselil zmage nad Portlandom s 130:110. Chicago z Goranom Dragićem je doma izgubil proti New Yorku z 91:114, Vlatko Čančar pa je gostoval pri Los Angeles Lakers, ki so slavili s 126:108.