Wendy Holdener nadaljuje niz, Ano Bucik od deseterice ločilo 33 stotink

Sestriere, 11. decembra - Sestriere v Italiji je gostil četrti slalom za svetovni pokal alpskih smučark v tej sezoni. Zmagala je Švicarka Wendy Holdener, pred slalomskima favoritinjama Američanko Mikaelo Shiffrin in Slovakinjo Petro Vlhovo.

Italija, Sestriere.
Slalom za svetovni pokal alpskih smučark v Sestrieru.
Zmagala je Švicarka Wendy Holdener, pred slalomskima favoritinjama Američanko Mikaelo Shiffrin (0,47) in Slovakinjo Petro Vlhovo (+0,70).

Zmagovalka slaloma, Švicarka Wendy Holdener.

Ana Bucik je tekmo končala na 12. mestu, najboljšo deseterico je zgrešila za 33 stotink sekunde. Po prvi vožnji je bila 18. Neja Dvornik se ni uvrstila v finale, potem ko je na prvi progi odstopila.

Devetindvajsetletna Holdener je vpisala četrto zmago v svetovnem pokalu, drugo slalomsko, potem ko si je v Killingtonu prvo mesto delila s Švedinjo Anno Swenn Larsson. To so sicer že 46. stopničke za Švicarko, 32. na specialnih slalomih v svetovnem pokalu.

Po štirih ženskih slalomih si prvo mesto posebnega seštevka delita Holdener in Shiffrin, obe imata enak seštevek točk 325. Ana Bucik je sedma.