Čančarjev Denver po trojki Murrayja do zmage proti Portlandu

Portland, 9. decembra - Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA zmagali proti Portland Trail Blazers s 121:120 in prekinili niz treh zaporednih porazov. Odločilno trojko je sekundo pred koncem zadel Jamal Murray. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je na parketu prebil 6:34 minute, v statistiko pa vpisal en skok in dve podaji.

Celje.
Košarka, košarkarska tekma, košarkaška žoga, koš.

Trener Denverja Mike Malone v drugem polčasu Čančarja ni več poslal v igro, njegovi varovanci pa so po preobratu v zadnji četrtini dvoboj dobili.

Za zmago sta bila najbolj zaslužna Nikola Jokić in Murray. Prvi je dosegel 33 točk ter ob tem zbral še deset skokov ter devet podaj. Murray je dvoboj končal z 21 točkami in osmimi asistencami.

Odločilno trojko je 25-letni Kanadčan zadel vsega 0,9 sekunde pred koncem, potem ko je osem sekund pred tem za vodstvo Portlanda za tri točke zadel Damian Lillard.