Kopitarjevi kralji brez možnosti proti Torontu

Toronto, 9. decembra - Hokejisti Los Angeles Kings so ponoči v severnoameriški ligi NHL v gosteh izgubili proti Toronto Maple Leafs z 0:5. Slovenski as Anže Kopitar je v dresu kraljev na ledu prebil 16:24 minute in na vrata tekmecev sprožil dva strela.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Los Angeles je v pacifiški diviziji ostal na tretjem mestu, skupno pa na petem v zahodni konferenci. Zbral je 32 točk po 29 obračunih.

V prvi tretjini golov ni bilo, v drugi pa so domači v razmaku dobrih osmih minut zadeli štirikrat. Med njimi tudi Mitch Marner za 4:0, ki je še na 21. tekmi zapovrstjo dosegel vsaj točko.

Pred Marnerjem so se med strelce vpisali Pierre Engvall, David Kampf in William Nylander, ki so zadeli v razmaku vsega 66 sekund v šesti in sedmi minuti druge tretjine. Končni izid je postavil Auston Matthews sredi zadnjega dela igre.