Doha, 8. decembra - Luis Enrique ni več selektor španske nogometne reprezentance.

Katar, Al Rayyan.
Svetovno prvenstvo v nogometu 2022.
Tekma osmine finala med Marokom in Španijo.
Španski selektor Luis Enrique.

Dvainpetdesetletni španski strokovnjak je zaupanje predsednika španske nogometne zveza Luisa Rubialesa in športnega direktorja Joseja Francisca Moline izgubil, potem ko so svetovne prvake iz leta 2010 v osmini finala svetovnega prvenstva v Katarju izločili Maročani.

Špansko enajsterico bo poslej vodil 61-letni Španec Luis de la Fuente. Nekdanjega igralca in trenerja Athletica Bilbaa ter nekdanjega selektorja španskih mlajših reprezentanc so za novega selektorja članske ekipe imenovali danes, potem ko so odslovili Enriqueja.

Luis de la Fuente je bil selektor španske reprezentance do 23 let, ki je lani v Tokiu osvojila srebrno olimpijsko kolajno, potem ko so Španci v finalu izgubili proti Braziliji.