Tri podaje Kopitarja za zmago v Ottawi

Ottawa, 7. decembra - Hokejisti Los Angelesa so ponoči v severnoameriški ligi NHL dosegli 14. zmago v sezoni. V Ottawi so se veselili zmage s 5:2, odlično razpoložen pa je bil tudi slovenski reprezentant Anže Kopitar, ki je v strelsko statistiko dodal tri podaje.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar.

Tekmo v kanadski prestolnici je Los Angeles začel na najboljši možen način. Po akciji, v kateri je sodeloval tudi Kopitar, so gostje povedli že po 95 sekundah. Zadel je Matt Roy. Le 40 sekund kasneje je Mikey Anderson povišal na 2:0.

Drake Batherson je ob igralcu več domačim vrnil upanje v šesti minuti, a je Šved Viktor Arvidssson v 9. in 12. minuti, pri drugem golu je bil vnovič podajalec Kopitar, zvišal že na 4:1. Ko je Kevin Fiala, tudi tukaj je pri akciji sodeloval slovenski reprezentant, sredi drugega dela povišal na 5:1, je bil zmagovalec znan.