Dončić popeljal Dallas do zmage nad najboljšo ekipo zahoda

Dallas, 6. decembra - Slovenski košarkarski zvezdnik v ligi NBA Luka Dončić je tokrat s svojo ekipo Dallas Mavericks v domači dvorani American Airlines gostil najboljšo ekipo zahodne konference, Phoenix Suns. Dončić je bil prvi strelec tekme s 33 točkami, s čimer je popeljal Dallas do visoke zmage s 130:111.

Japonska, Tokio.
Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončić je poleg tega, da je bil prvi strelec tekme, čeprav je celotno zadnjo četrtino počival na klopi, v 29 minutah dodal še šest skokov, osem podaj in eno ukradeno žogo.

To je bila obenem prva zmaga Dallasa v rednem delu prvenstva NBA proti soncem po desetih zaporednih porazih proti tej ekipi.

Naslednja tekma Dončića z Dallasom čaka v noči na sredo po srednjeevropskem času, ko bo gostoval v Koloradu pri Denverju Vlatka Čančarja.