Hrvaška po enajstmetrovkah v četrtfinale SP

Doha, 5. decembra - Hrvaška nogometna reprezentanca se je na svetovnem prvenstvu v Katarju prebila v četrtfinale, potem ko je v osmini finala v Al Vakri po enajstmetrovkah premagala Japonsko s 4:2.

Katar, Doha.
Svetovno prvenstvo v nogometu 2022.
Tekma med Japonsko in Hrvaško.
Hrvaška nogometaša Marcelo Brozović in Ivan Perišić.

Japonski nogometaš Ito Junya.

Japonski nogometaši.

Hrvaški nogometaš Luka Modrić.

Hrvaški nogometaš Ivan Perišić.

Japonci so na tekmi povedli v prvem polčasu z golom Daizena Maede, Hrvati pa so izenačili na začetku drugega polčasa, ko je bil uspešen Ivan Perišić. Sledil je prvi podaljšek v Katarju, po njem pa še prva odločitev po enajstmetrovkah. Nesporen junak teh je bil hrvaški vratar Domnik Livaković, ki je obranil tri japonske strele z bele pike.

Hrvati, ki branijo drugo mesto s prejšnjega SP, bodo v petkovem četrtfinalu igrali proti boljšemu iz dvoboja Brazilija - Južna Koreja. Ta se bo v Dohi začel ob 20. uri.

V torek bosta še zadnji tekmi osmine finala, ob 16. uri bosta v Al Rajanu igrala Maroko in Španija, ob 20. uri pa v Lusailu Portugalska in Švica.