Kildeju vetrna loterija v Beaver Creeku, Čater 21.

Beaver Creek, 3. decembra - Aleksander Aamodt Kilde je tako kot lani zmagal na smuku za točke svetovnega pokala alpskih smučarjev v Beaver Creeku v ameriški zvezni državi Kolorado. Norvežan, ki je nastopil po bolezni, je za šest stotink sekunde premagal Švicarja Marca Odermatta za osmo smukaško zmago v svetovnem pokalu.

Najboljši Slovenec Martin Čater je bil 21. Miha Hrobat je bil 41., Nejc Naraločnik 61.

Najboljša danes sta bila daleč pred vsemi ter sta zadela najboljše vetrne pogoje v zelo spremenljivih vremenskih razmerah. Tretji James Crawford iz Kanade je zaostal že 79 stotink sekunde. Avstrijec Matthias Mayer je stopničke zgrešil za stotinko sekunde.

Po štirih izpeljanih tekmah na vrhu skupne razvrstitve ostaja Odermatt, ki je bil na vseh na stopničkah. Kilde je drugi, na osmem mestu je slovenski as Žan Kranjec, ki bo na startu čez sedem dni v Val d'Iseru.