V biatlonu dva razreda tekmovalcev, Fak in Cisar do točk

Kontiolahti, 3. decembra - Moški sprint v Kontiolahtiju na Finskem je potrdil razmerje moči v svetovnem pokalu 2022/23. Na prvih 18. mestih so tekmo končali reprezentanti iz štirih držav in Švicar Nicklas Hartweg. Do točk sta prišla tudi Slovenca Jakov Fak in Alex Cisar.

Maribor.
Biatlonec Jakov Fak.
Arhiv STA.

Razred zase v Kontiolahtiju je bil prvi favorit sezone in štirikratni olimpijski prvak iz Pekinga Johannes Thingnes Boe, ki je kljub zgrešenemu strelu za 10 sekund ugnal rojaka Sturlo Holma Laegreida in za 28,8 Nemca Romana Reesa, ki sta streljala brezhibno.

Slovenski izkupiček je slabši od pričakovanj. Vnovič je bil najboljši Jakov Fak na 21. mestu z zaostankom 1:31 minute, a je zgrešil dve tarči, z enim kazenskim krogom bi se boril za želeno deseterico.

Alex Cisar je zasedel 38. mesto, ter drugič v karieri prišel do točk svetovnega pokala, Lovro Planko 46., Anton Vidmar 48. in Rok Tršan 73.