Ilka Štuhec sezono odprla s petim mestom

Lake Louise, 2. decembra - Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je sezono ženskih tekmovanj v hitrih disciplinah odprla s petim mestom na nocojšnjem smuku za svetovni pokal alpskih smučark v Lake Louisu v Kanadi. Zmagala je Italijanka Sofia Goggia. Najboljša slovenska smukačica, ki je obetavne čase kazala že na treningih, je za zmagovalko zaostala 42 stotink sekunde.

Alpska smučarka Ilka Štuhec.

Od stopničk jo je ločilo 36 stotink sekunde. Slovenska predstavnica je nastopila s startno številko 28.

Razlike na vrhu so bile zelo majhne. Olimpijska prvakinja iz Švice Corinne Suter je za branilko smukaškega malega globusa v minuli sezoni zaostala zgolj štiri stotinke sekunde, zaostanek Avstrijke na tretjem mestu Cornelie Hütter je znašal šest stotink sekunde. Pred Mariborčanko se je uvrstila še ena Avstrijka Mirjam Puchner, ki je bila od Slovenke hitrejša sedem stotink sekunde.