Nizozemska prva v skupini A, Katar v zgodovino kot najslabši gostitelj

Doha, 29. novembra - Nogometaši Nizozemske so v 3. krogu svetovnega prvenstva v Katarju premagali gostitelje tekmovanja z 2:0 in osvojili prvo mesto v skupini A. Katar je nastope zaključil kot najslabši gostitelj v 92-letni zgodovini SP.

Katar, Doha.
Svetovno nogometno prvenstvo v Katarju.
Arhiv Xinhua/STA

Nizozemsko v osmini finala čaka drugouvrščena ekipa iz skupine B - Anglija, Iran, ZDA ali Wales. Tekma bo 3. decembra ob 16. uri.

Katar je končal tekmovanje s tretjim porazom in gol razliko 1:7. S tem se je v zgodovino zapisal kot najslabši gostitelj svetovnih prvenstev in šele drugi po Južnoafriški republiki leta 2010, ki se ni prebil iz skupinskega dela.

Strelca zadetkov sta bila Cody Gakpo v 26. minuti in Frenkie de Jong v 49. minuti.

Danes zvečer ob 20. uri bosta odigrani še zadnji tekmi v skupini B Iran - ZDA in Wales - Anglija.