Na tekmi Urugvaja in Južne Koreje mreži mirovali

Doha, 24. novembra - Nogometaši Južne Koreje in Urugvaja so se na uvodni tekmi skupine H svetovnega prvenstva v Katarju razšli z izidom 0:0. To je bila četrta tekma na letošnjem mundialu, ki se je končala brez golov.

Katar, Al Rayyan.
Svetovno prvenstvo v nogometu 2022.
Južnokorejski reprezentant Hwang In-beom in urugvajski nogometaš Darwin Nunez v boju za žogo.

Zelo izenačen tretji medsebojni dvoboj ekip na SP, prva dva je Urugvaj dobil, je v prvem polčasu zaznamovala vratnica Diega Godina po strelu z glavo ter zapravljena priložnost Hwanga Uijoja z okoli desetih metrov. V drugem je bilo dogajanja na zelenici stadiona Eduaction City še manj, je pa Federico Valverde v 90. minuti stresel vratnico.

V skupini H bo ob 17. uri še obračun Portugalska - Gana, spored 1. kroga skupinskega dela SP pa bosta ob 20. uri zaključila Brazilija in Srbija v skupini G. V tej je Švica na prvi današnji tekmi premagala Kamerun z 1:0.