Domači poraz Los Angeles Kings ob dveh asistencah Kopitarja

Los Angeles, 23. novembra - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL izgubili tretjič zaporedoma. Kralje so na domačem ledu premagali gostje z atlantske obale ZDA, New York Rangers, ki so slavili z izidom 5:3. Slovenski as Anže Kopitar se ni vpisal med strelce, je pa asistiral pri dveh zadetkih kraljev.

ZDA, New York.
Slovenski hokejist Anže Kopitar z ekipo Los Angeles Kings.

Kralji so pred domačim občinstvom silovito začeli. Že po 35 sekundah tekme je v polno zadel Kevin Fiala, zadetek sta pripravila Adrian Kempe in kapetan Kopitar. Kopitar je asistiral tudi Seanu Walkerju, ki je v 47. minuti zadel za izenačenje 3:3. A je manj kot minuto kasneje Chris Kreider povišal na 4:3 za goste. Kreider je postavil tudi končni izid, ko je 50 sekund pred koncem zabil v nebranjeno mrežo za 5:3.

Kralji s 24 točkami ostajajo druga najboljša ekipa v pacifiški skupini zahodne konference.