Ekvadorci za uvod svetovnega prvenstva boljši od domačinov

Doha, 20. novembra - V Katarju se je začelo 22. svetovno prvenstvo v nogometu. Na uvodni tekmi skupine A je Ekvador premagal domačo reprezentanco z 2:0. Oba gola je dosegel Enner Valencia, ki je v 16. minuti izkoristil najstrožjo kazen, 15 minut kasneje pa je bil natančen še z glavo.

Katar, Al Khor.
Svetovno nogometno prvenstvo v Katarju.
Ekvadorski nogometaši slavijo zadetek na uvodni tekmi svetovnega prvenstva proti Katarju.

Prva tekma svetovnega prvenstva se je pričakovano končala z zmago južnoameriškega predstavnika. Ekvadorci so bili precej boljši tekmec, premoč pa so z dvema goloma kronali v prvem polčasu.

Naslednja tekma Ekvadorce čaka v petek proti Nizozemski, Katar se bo isti dan pomeril s Senegalom.

Dvoboj prvega kroga v skupini A med Senegalom in Nizozemsko bo jutri ob 17. uri.

Nastope na SP bodo jutri začeli tudi v skupini B, kjer bosta tekmi Anglija - Iran ob 14.00 in ZDA - Wales ob 21. uri.