Domen Molj v osmini finala sklenil nastope na SP

Guadalajara, 19. novembra - Slovenski taekwondoist Domen Molj je v kategoriji do 54 kg na svetovnem prvenstvu v mehiški Guadalajari izpadel v osmini finala. Boljši je bil favorizirani Hrvat Josip Teskera.

Molj je bil v prvi rundi povsem enakovreden tekmec Hrvatu, ki je na trenutni svetovni lestvici do 54 kg drugi, Molj pa 19. Teskera je prvo rundo dobil z 1:0, v drugi pa je hitro napravil razliko treh točk in jo obdržal do konca, slavil s 5:2 ter predčasno sklenil dvoboj.

Slovenski taekwondoist je bil sicer v prvem krogu prost, v drugem pa je bil boljši od Britanca Britanca Zacka Sarsoze po dveh rundah.

Slovenska reprezentanca je tako končala nastope na SP, na katerem ni posegla po visoko postavljenih ciljih. Predvsem Ivan Trajković in Patrik Divković sta napovedala, da si želita kolajno.