Jeseničani v Walesu izgubili z domačini

Cardiff, 19. novembra - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi tekmi turnirja 3. kroga celinskega pokala v Cardiffu v skupini E izgubili z domačo ekipo Cardiff Devils z 0:3. V petek so po podaljšku premagali latvijsko Zemgale Jelgavo s 3:2, v nedeljo jih čaka še obračun s francoskim Angersom.

Kljub današnjemu porazu ima slovenski klub še možnosti za drugo mesto na turnirju in napredovanje, a bo moral za tak dosežek jutri po rednem delu premagati Francoze. Tekma bo na sporedu ob 16.30.

V Walesu se bosta namreč po nedeljskem zadnjem krogu prvi dve ekipi uvrstili na zaključni turnir, ki bo sredi januarja. Za preostali mesti se v drugi skupini F 3. kroga v Nitri borijo domače moštvo, poljska Unia Oswiecim, Asiago in ukrajinski Kremenčuk.