SŽ Olimpija - Graz 99ers 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Ljubljana, 18. novembra - Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 20. kroga lige ICEHL premagali ekipo Graz99ers s 5:2.

Ljubljanski hokejisti imajo ta teden trojček domačih tekem. A začetek ni bil najboljši, saj so v torek izgubili z Asiagom, danes je bil na drugi strani Gradec, že v soboto pa v prestolnico pride še ekipa izpod vrha lestvice Innsbruck. Na današnji tekmi je Ljubljančanom z odlično zadnjo tretjino, dobili so jo s 4:0, le uspelo prekiniti slab niz in doseči drugo zmago na zadnjih osmih tekmah.

V zadnji tretjini so domači kar dva zadetka dosegli z igralcem manj, preobrat sta zrežirala kapetan Žiga Pance, tekmo je končal z dvema goloma, in Jaka Sodja.

Uspeh je Ljubljančane tudi dvignil na lestvici, kjer so zdaj na devetem mestu prehiteli današnje tekmece.