Kopitarjevi kralji do zmage dve sekundi pred koncem podaljška

Los Angeles, 11. novembra - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu po podaljšku premagali Chicago Blackhawks z 2:1. Slovenski as Anže Kopitar je tokrat v skoraj 26 minutah na ledu ostal brez gola ali podaje.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv Xinhua/STA

V Los Angelesu so gosti povedli v 19. minuti, ko je zadel Taylor Raddysh, domači pa so izenačili v 22. minuti, uspešen je bil Phillip Danault. Ko je kazalo, da tudi podaljšek ne bo odločil zmagovalca, pa je dve sekundi pred koncem zmagoviti zadetek prispeval Kevin Fiala. Kralji so zdaj po tretji zaporedni zmagi z 19 točkami druga najboljša ekipa zahodne konference.

Uspešni sta bili tudi najboljši ekipi lige. Vegas Golden Knights, ki so s 26 točkami najboljši v ligi in zahodni konferenci, so s 7:4 v gosteh ugnali Buffalo Sabres, Boston Bruins, ki so s 24 točkami na vrhu vzhodne konference, pa so s 3:1 ugnali Calgary Flames.