Tjaša Pintar 13. na 200 m prosto, svetovni rekord Katie Ledecky

Toronto, 30. oktobra - Slovenska plavalka Tjaša Pintar je na tekmi svetovnega pokala v kanadskem Torontu v kratkih bazenih ponoči zasedla 13. mesto na 200 m prosto. Dan prej je bila na 100 m mešano 15. Drevi jo čaka še nastop na 100 m prosto.

Plavalka Tjaša Pintar.

Petindvajsetletna Pintarjeva je za 13. mesto v predtekmovanju plavala 1:59,35, s čimer je za dobro sekundo ostala brez finala. V njem je kasneje predstavnica Hongkonga Siobhan Bernadette Haughey slavila s časom 1:51,13.

Je pa drugi dan tekmovanja v Torontu svetovni rekord dosegla Američanka Katie Ledecky na 1500 m. V finalu je 25-letna Američanka prejšnji svetovni rekord Nemke Sarah Wellbrock 15:18,01 iz Berlina 2019 popravila za skoraj deset sekund. Nova najboljša znamka zdaj znaša 15:08,24.