Kopitar z dvema točkama pomagal kraljem do zmage proti Torontu

Los Angeles, 30. oktobra - Hokejisti Los Angeles Kings so ponoči v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu ugnali Toronto Maple Leafs s 4:2. Slovenski zvezdnik in kapetan kraljev, Anže Kopitar, je v statistiko vpisal dve podaji, in sicer pri prvem ter tretjem golu.

Bled, Ledna dvorana Bled.
Predsednik republike Borut Pahor je obiskal Hokejsko akademijo Anžeta Kopitarja.
Hokejist Anže Kopitar.

Petintridesetletni Hrušičan je na ledu prebil 21:29 minute, v tem času pa proti vratom gostov sprožil en strel. Tretjič v sezoni je dvoboj končal z vsaj dvema točkama, skupno pa je na desetih tekmah zdaj pri golu in osmih podajah.

Kanadsko moštvo je sicer povedlo v prvi tretjini, ko je bil iz neposredne bližine uspešen John Tavares. V drugem delu igre je sledil preobrat domačih, po vrsti so zadeli Adrian Kempe, Viktor Arvidsson in Gabriel Vilardi.

Še pred koncem druge tretjine je Toronto znižal prek Pierra Engvalla, nato pa je v tretji minuti zadnjega dela igre usodo gostov zapečatil Kevin Fiala.