Jeseničani boljši od Vipitena

Jesenice, 29. oktobra - Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige doma premagali italijanski Vipiteno s 5:1.

Prva tretjina se je končala brez zadetkov, hokejisti Jesenic pa so bili tisti, ki so si ustvarili več priložnosti. Jeseničani so si zmago priigrali v drugi tretjini, ki so jo dobili s 3:0. V 27. minuti je za vodstvo domačinov zadel Lovro Kumanović, le slabo minuto zatem pa je prednost podvojil Ožbej Rep. Tretji gol je dosegel Žan Jezovšek, ko si imeli gostitelji na ledu igralca več.

Power play so izkoristili tudi gostje v začetku zadnje tretjine, ko je Joseph Emanuele Mizzi znižal rezultat. Do zadetka je v 50. minuti prišel še Andrej Galuškin, končni izid tekme pa je 20 sekund pred koncem postavil Eric Pance.

Jeseničani ostajajo na vrhu alpske lige z 11 zmagami. Naslednja tekma jih čaka v torek, ko bodo gostovali pri Val Gardeni.