Pregled - šport do 12. ure

Ljubljana, 26. oktobra - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu do 12. ure.

NEW ORLEANS - Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA v New Orleansu ostali brez zmage, čeprav so v zadnji četrtini vodili tudi za šest točk. Prvi mož Dallasa Luka Dončić je prikazal blestečo predstavo in dosegel 37 točk, 11 skokov in sedem podaj, a to vseeno to ni bilo dovolj za zmago nad oslabljenimi pelikani, ki so doma slavili s 113:111. Čeprav je Dončić štiri sekunde pred koncem tekme popeljal Dallas na zgolj točko zaostanka, se je njegov poskus z razdalje, ki bi Dallasu prinesel zmago, odbil od obroča. Triindvajsetletni Slovenec je tokrat zgrešil 11 od 13 metov za tri točke

LOS ANGELES - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL v domači dvorani gostili Tampo Bay Lightning in slavili zmago s 4:2. Kapetan kraljev Anže Kopitar je bil podajalec pri četrtem zadetku kraljev v zadnji tretjini, ko je bil uspešen Adrian Kempe.

LJUBLJANA - Žan Kranjec in Štefan Hadalin sta se v nedeljo z drugim in devetim mestom vpisala v slovensko smučarsko zgodovino. Po 27 letih sta bila spet dva Slovenca del veleslalomske deseterice na tekmi svetovnega pokala v alpskem smučanju. Hadalin, ki se je v karavano vrnil po zdravstvenih težavah, je vesel, da je bil del tega zgodovinskega dogodka. Razplet mu je dal potrditev, da je na pravi poti.

LJUBLJANA - Toronto in Indianapolis sta naslednji postaji plavalcev za svetovni pokal. Slovenske barve bo na obeh prizoriščih zastopala Tjaša Pintar, ki je prijavljena v disciplinah 50 m prosto, 100 m prosto, 200 m prosto, 100 m mešano in 200 m mešano.

BERLIN - Ta čas noseča nemška teniška igralka Angelique Kerber prihodnje leto načrtuje hitro vrnitev na teniška igrišča. "Mislim, da se bom vrnila konec leta. Torej bolj New York kot Wimbledon, če pa bo vrnitev mogoča že v Wimbledonu, potem pa še raje tam," je povedala nekdanja številka 1 ženskega tenisa za nemški Sport Bild.