Marinič s stopničkami v Abu Dabiju do uspeha kariere

Abu Dabi, 23. oktobra - Judoist Branika Maribora Enej Marinič je na grand slamu v Abu Dabiju osvojil bronasto odličje v kategoriji nad 100 kg in dosegel največji uspeh v karieri. V odločilni borbi je premagal aktualnega evropskega podprvaka, Nemca Johannesa Freya.

Ljubljana, Muzej novejše zgodovine Slovenije.
Judo.

Marinič je bil pred tem najprej boljši od Čilenca Francisca Solisa, bronastega z letošnjega vseameriškega prvenstva v Limi. Nato je padel še Romun Vladut Simonescu, ki ga je Mariborčan letos enkrat že premagal.

Aktualni olimpijski prvak Lukaš Krpalek iz Češke je bil v četrtfinalu vendarle previsoka ovira. A Marinič se je po porazu hitro pobral in se v repasažu maščeval Džamalu Gamzathanovu iz Azerbajdžana za poraz na mladinskem svetovnem prvenstvu 2018 v Nassauu, kjer sta se tekmovalca pomerila prvič.