Bagnaia zmagovalec v Sepangu, a še brez naslova

Sepang, 23. oktobra - Italijan Francesco Bagnaia je zmagal na veliki nagradi Malezije, predzadnji dirki motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu motoGP. A vseeno to ni bilo dovolj, da bi že slavil naslov svetovnega prvaka za sezono; Bagnaia je odločitev prestavil na finale sezone, ki bo 6. novembra v Valencii.

Avstria, Spielberg.
Italijan Francesco Bagnaia (Ducati).
Arhiv dpa/STA

Dirkaču Ducatija za zmagoslavje v SP manjkata dve točki, saj je njegov tekmec v SP Francoz Fabio Quartararo današnjo dirko v Sepangu končal na tretjem mestu. Branilec naslova zdaj za Italijanom zaostaja za 23 točk.

Po smrti ustanovitelja Red Bulla, Avstrijca Dietricha Mateschitza, so se velikemu promotorju motošporta pred dirko motociklističnega SP v Sepangu poklonili z enominutnim aplavzom namesto z minuto molka. Red Bull je v motociklističnem SP glavni partner delovne ekipe KTM.