Neverjetni Dončić popeljal Dallas do zmage nad Memphisom

Dallas, 23. oktobra - Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je na prvi tekmi v domači dvorani American Airlines Center v novi sezoni severnoameriške lige NBA popeljal Dallas Mavericks do zmage nad Memphis Grizzlies s 137:96. Dončić je 21 od svojih skupno 32 točk dosegel v uvodni četrtini. Točkovnemu zbiru je v 30 minutah dodal še 7 skokov in 10 podaj.

Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončić je v statistiko vpisal še po 2 ukradeni žogi in blokadi, zadnjo četrtino pa je odsedel na klopi.

Medtem pa so Chicago Bulls Gorana Dragića s 96:128 izgubili proti Cleveland Cavaliers. Izkušeni Slovenec je odigral 11 minut, v tem času pa zbral 4 točke, 2 skoka in 3 podaje.

Nastopila je tudi ekipa tretjega slovenskega reprezentanta v ligi NBA, Vlatka Čančarja. Njegovi Denver Nuggets so v dvorani Ball Arena s 122:117 premagali Oklahoma City Thunder, vendar Čančar tokrat ni stopil na parket.