Markoja do 40. mesta v kvalifikacijah

Kairo, 22. oktobra - Slovenski strelec Robert Markoja je na svetovnem prvenstvu v strelstvu v Kairu s 585 krogi zasedel 40. mesto v kvalifikacijah v disciplini malokalibrska puška trojni položaj na 50 m. V dopoldanski finale, ki se bo začel ob 10.45, se je uvrstilo osem najboljših.

Od strelcev se je s hitrostrelno pištolo na 25 m v kvalifikacijah predstavil Jože Čeper. V svoji skupini je bil po prvem od dveh delov 24. med 45 tekmovalci. Drugi del tekmovanja ga čaka jutri ob 11. uri.

Danes bodo od slovenskih predstavnikov na strelišču v Kairu nastopile tudi Živa Dvoršak, Urška Kuharič in Klavdija Jerovšek na ženski ekipni tekmi z malokalibrsko puško v trojnem položaju na 50 m. Kvalifikacije se bodo začele ob 12. uri.

Od Slovenk v disciplini pištola 25 metrov drugi del kvalifikacijskega nastopa ob 13.45 čaka še Denis Bola Ujčič.