Mia Krampl v finalu Morioke

Tokio, 21. oktobra - Slovenska športna plezalka Mia Krampl se je uvrstila v finale zadnje tekme svetovnega pokala v letu 2022, ki bo na sporedu jutri v Morioki na Japonskem.

Koper.
Športna plezala Mia Krampl.

Dvaindvajsetletna Golničanka je v današnjem polfinalu prvega tekmovanja v svetovnem pokalu v novi olimpijski disciplini balvani-težavnost osvojila osmi dosežek, kar je bilo ravno še dovolj za finalni krog.

Mia Krampl je bila danes v polfinalu v balvanih deveta od 20 polfinalistk, v težavnosti pa sedma.

Gorenjka je bila edina Slovenka v polfinalu. V kvalifikacijah je zasedla 13. mesto. Vita Lukan in Anže Peharc sta polfinale najboljše dvajseterice zgrešila na 22. mestu kvalifikacij.

Tekmovanje na Japonskem, s katerim bo padel zastor na letošnjo sezono mednarodnih tekem najvišje kakovostne ravni v športnem plezanju, sta izpustila najboljša Slovenca Janja Garnbret in Luka Potočar.